i bedriftenInfoMellomoppgjørtariff

Lønnsforhandlinger Spekter/LOstat

Lønnsoppgjøret i Spekterområdet ble utsatt på grunn av streiken i LO-NHO området. Nå har den streiken fått en lykkelig slutt og vi starter de sentrale forhandlingene med Spekter mandag 24. april. Denne delen av Spekteroppgjøret omfatter om lag 56 000 årsverk.

Deretter blir det forhandlinger ute på virksomhetene – blant annet Norsk Helsenett, Statnett, OneCo Networks, Helse Vest IKT, Helse Nord IKT, Helsetjenestens driftsorganisasjon for nødnett, Helseplattformen og Hemit.

Forhandlingsutvalget til A-dels forhandlingene fra OneCo Networks:

  • Are Bergli Heier
  • Knut Hamletsen
  • Anne Kari Mentzoni
  • Vara: Dag Nysæter

Forhandlingsutvalget til B-dels forhandlingene i OneCo Networks:

  • Are Bergli Heier
  • Knut Hamletsen
  • Dag Nysæter
  • Vara: Anne Kari Mentzoni

kravene fra Klubbens medlemmer er vedtatt på klubbens årsmøte og forhandlingsutvalget vil starte arbeidet med å flette dette inn til ett helhetlig pengekrav. I mellomoppgjøret er det kun snakk om kroner og øre, og ikke tekst i overenskomsten.

%d bloggere liker dette: