Uncategorized

Kontrolltiltak og lagring av personopplysninger

Relacom AS har mange systemer som lagrer ulike opplysninger om ansatte i bedriften.
EL & IT Forbundet har en avtale med bedriften som regulerer den elektroniske kjøreboken, men ingen oversikt over andre systemer og eventuell lagring.

Vi har derfor krevd et møte med ledelsen om dette, og et første møte skal avholdes 27.september. På dagsorden står gjennomgang av hvilke systemer som fins, hvilke personopplysninger som lagres, hvor lenge de lagres og hva de eventuelt brukes til. I tillegg er det av interesse for oss å finne ut av hvem som har tilgang til ulike opplysninger.
I møtet vil det også bli gitt en gjennomgang av det nye AX-systemet som skal innføres i løpet av høsten med henblikk på å få avklart hvilke personopplysninger som eventuelt samles og lagres her.

Dette er forhold som reguleres av Arbeidsmiljølov og Personopplysningsloven. EL & IT Forbundet ønsker å ivareta våre medlemmers interesser og vil følge opp dette saksfeltet for å være sikre på at alt er i tråd med gjeldende bestemmelser.

Legg inn en kommentar

%d